Warsztaty/seminaria

Chcesz zorganizować warsztaty tematyczne w swoim mieście? Zapoznaj się z moją ofertą.

Warsztaty Z klikerem czy bez? Posłuszeństwo bez tajemnic.

Jedno- (do 80 km od Wrocławia) bądź dwudniowe warsztaty szkoleniowe (na terenie całego kraju), których tematem jest trening posłuszeństwa i umiejętności. Warsztaty obejmuję część teoretyczną oraz praktyczne treningi z psami. W trakcie wykładu poruszamy takie zagadnienia jak praca z klikerem VS praca bez klikera, czym właściwie jest trening, jak ułożyć trening żeby był efektywny, jak uczą się psy, opowiem też o markerach i komunikacji, zasadach obowiązujących w skutecznym treningu oraz najczęściej popełnianych błędach.

Część praktyczna to treningi grupowe i sesje indywidualne (warsztaty jednodniowe – 1 trening grupowy + jedna sesja indywidualna, warsztaty dwudniowe – 2 treningi grupowe + dwie sesje indywidualne). Jest też czas na pytania i odpowiedzi.

W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 8 par przewodnik-pies, przy czy jeden przewodnik może uczestniczyć z jednym psem.

Warsztaty Spokój! Praca z psem nadpobudliwym.

Dwudniowe warsztaty z częścią teoretyczną ukierunkowane na pracę z psem nadpobudliwym, opanowanie emocji i nadmiernej ekscytacji. Warsztaty rozpoczynają się obszernym wykładem, na którym zostają poruszone takie tematy jak: co to jest nadpobudliwość, jakie są behawioralne i somatyczne przyczyny nadpobudliwości u psów, jaką rolę spełnia zaspokojenie potrzeb, jaki jest wpływ diety na zachowanie zwierząt, jakie są najczęściej popełniane błędy przy pracy z psem nadpobudliwym, które elementy treningowe są istotne w opanowaniu emocji, jakie techniki wspomagające można wykorzystać w rozwiązywaniu tego problemu.

Praktyczna praca z psami to dwa treningi grupowe oraz dwie sesje indywidualne w formie konsultacji. Jest też czas na pytania i odpowiedzi.

W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 8 par przewodnik-pies, przy czym jeden przewodnik może uczestniczyć z jednym psem.

Warsztaty Nie bój się! Psie lęki pod kontrolą.

Dwudniowe warsztaty z częścią teoretyczną przeznaczone dla psów lękliwych, strachliwych i z fobiami. Warsztaty rozpoczynają się dwoma wykładami. Pierwszy wykład o lęku – czym jest, jakie ma przyczyny, co wpływa na rozwijanie się lęku, strachu i fobii u psów, w jaki sposób lęk sam się napędza i dlaczego tak trudno sobie z nim poradzić, jaki ma wpływ na organizm psa, oraz jak prawidłowo komunikować się z psem lękliwym; drugi wykład to omówienie różnych technik pracy.

Praca praktyczna to indywidualne zapoznanie z psami i ich problemami, trening przydatnych technik w parach lub małych grupach oraz sesje indywidualne w formie konsultacji. Jest też czas na pytania i odpowiedzi.

W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 8 par przewodnik-pies, przy czym jeden przewodnik może uczestniczyć z jednym psem.

Luźna smycz bez tajemnic!

Dwudniowe warsztaty z częścią teoretyczną przeznaczone dla właścicieli psów borykającymi się z problemem ciągnięcia na smyczy. Warsztaty obejmują wykład kompleksowo omawiający problem luźnej smyczy ukierunkowany na zrozumienie złożoności tego zagadnienia.

Paca praktyczna to grupowe treningi na których poznamy techniki nauki psa chodzenia na luźnej smyczy i swobodnego podążania za przewodnikiem oraz sesje indywidualne na których dopasujemy odpowiednie metody i narzędzia do każdego psa biorąc pod uwagę jego umiejętności, poziom wyszkolenia, zdolności i temperament.

W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 8 par przewodnik-pies, przy czym jeden przewodnik może uczestniczyć z jednym psem.

Warsztaty tropieniowe.

Jedno- (do 80 km od Wrocławia) bądź dwudniowe warsztaty tropieniowe. Indywidualny styl łączący cechy mantrailingu i trackingu, budujący szerokie kompetencje w pracy psa na śladzie. Warsztaty na różnym poziomie zaawansowania psów lub też ukierunkowane na konkretny problem w pracy tropieniowej, np. dokładność pracy na śladzie, dyskryminacja zapachu, starty i wskazania negatywne (“czytanie” psa) czy podstawy pracy na ludzkim śladzie.

Każde warsztaty obejmują część wykładową i praktyczną pracę w terenie. Szczegółowy plan jest uzależniony od tematu warsztatów i poziomu grupy.

W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 8 par przewodnik-pies, przy czym jeden przewodnik może uczestniczyć z jednym psem.

Zainteresowała Cię oferta?

Skontaktuj się ze mną w celu uzyskania szczegółowych informacji – zakładka KONTAKT.