22 maja, 2024

Chemia dwunasta

Po awarii i wystąpieniu ostrej biegunki z wymiotami chemia dwunasta została przesunięta o tydzień.
Leki przeciwwymiotne, przeciwbiegunkowe i nawadniające kroplówki zrobiły swoje i Czekan z dnia na dzień wracał do formy.
Na dwunastej chemii meldujemy się 6 maja. Wszystko jest w porządku, wyniki krwi w normie i Czekan otrzymuje niebieski mitoksantron. Teraz czeka nas dwutygodniowa przerwa.

Przerwa

W trakcie odpoczynku miedzy chemiami samopoczucie jest bardzo dobre, nie dzieje się nic niepokojącego. Pojawia się jednak dodatkowy skutek uboczny chemioterapii – wypadanie sierści. Zad pod ogonem w okolicy ud i w pachwinach to miejsca, gdzie sierść jest bardzo mocno przerzedzona, ale sypie się z całego psa w ilościach hurtowych. Jednak taki zrzut sierści przez zmęczony chemioterapią organizm nie jest niczym nadzwyczajnym ani niebezpiecznym, ot taka cecha leczenia.

Chemia trzynasta

21 maja meldujemy się na trzynastej już chemii, tym razem Vincristine. Wyniki krwi nadal w porządku, wszystkie parametry w normie, a więc Czekan otrzymuje wlew.
To jest ta chemia, po której były awarie, jednak zarówno w dniu chemii jak i na następny dzień Czekan czuje się zupełnie dobrze.

Przed nami jeszcze sześć wlewów.